Гроші вибивають страйком. У Червонограді

На Львівщині збунтувалися гірники — зупинились одразу 5 шахт. Люди вимагають платні за листопад і грудень. Про це “Нововолинську діловому” повідомила спільнота “Шахтарі Червонограда”.

Напередодні Різдва вугільні підприємства Червонограда (шахти “Степова”, “Великомостівська”, “Лісова”, “Червоноградська”, “Межирічанська”) зупинились на запланований страйк під проводом шахтарських профспілок.

Укотре шахтарі Червонограда намагаються привернути увагу керівників держави до занепаду вугільної галузі в Україні, до порушення всіх соціальних прав гірників. Люди змушені діяти радикально, і часом ці дії незаконні, бо жі незаконно державні мужі обходяться з людьми праці. Виплата заробітньої плати проводиться невчасно, з порушенням Трудового кодексу та колективних договорів вугільних підприємств.

Шкода, що у святий час Різдва люди вимушені шукати засоби і кошти, аби їхні родини мали хліб…

Хрумтить сніг під ногами, і одяг тріщить від морозу на мітингувальниках, котрі зібрались на центральному майдані біля ялинки.

300 чоловік хотіли почути інформацію про дії мера Андрія Залівського та його помічників, першого заступника голови Львівської ОДА, депутата Львівської ОДА Володимира Ткачика, їхні відповіді на гарячі питання шахтарів щодо заборгованої зарплатні та соціальних проблем гірників. Лунали гасла ганьби, вимоги до можновладців.

ВІдбулося термінове засідання теркомів профспілок. Обговолрювали подальші дії та механізм погашення заборгованості.
О 15:00 у Червоноградській міській раді почалося позачергове засідання депутатів. На порядку денному — проблеми шахтарів.

Стало відомо, що кошти сьогодні надійдуть на особові рахунки гірників у розмірі 24% за листопад-2015.
Коли виплатять усю заборгованість — наразі не відомо.

Страйк триває. Шахти зупинилися. Шахтарські вимоги не виконуються. Отже, далі буде…

У колективному зверненні до голови Львівської ОДА гірники вимагають від владців провести 10 січня сесію облради й ухвалити рішення на підтримку шахтарів.
12 січня працівники копалень і збагачувальної фабрики перекриють дорогу Львів — Рава-Руська поблизу митниці.

  • Профспілка Незалежна

    Гірники налаштовані рішуче. Ми – підтримуємо.