Із організаторів обурудок на ДП «Волиньвугілля» зняли кримінал

Підприємство вугільної галузі Волині відшкодувало державі понад 1,5 мільйона гривень завданих збитків.

У зв’язку з повним відшкодуванням завданих державі збитків кримінальне провадження відносно посадовців підприємства вугільної галузі спрямовано прокурором до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності, – інформує оперативне управління ГУ ДФС у Волинській області.

Нагадаємо, у квітні минулого року правоохоронці виявили безпідставну реалізацію посадовими особами ДП «Волиньвугілля» вугільної продукції за заниженою вартістю. Як розповідав прокурор області Дмитро Чепіжак, під час прес-конференції у квітні, в результаті таких дій підприємство недоотримало коштів в сумі 4 мільйони гривень. Працівники Нововолинського міськвідділу відкрили відповідне кримінальне провадження.

В ГУ ДФС Волині констатують, що власне факт повернення державі «прихованих» у вигляді несплачених податків коштів – свідчення якісної роботи оперативників та ефективних слідчих процедур, проведених слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області.

Саме своєчасне виявлення фінансово-господарських операцій з суб’єктами господарювання, що мають ознаки «фіктивності», які практикували посадові особи цього підприємства у 2014 році, стало підставою для написання акту документальної перевірки та встановлення реальної суми завданих державі збитків. За результатами проведення перевірки підприємству донараховано більше 1 мільйона гривень раніше не сплачених податків.

Згодом слідчі фінансових розслідувань ГУ ДФС Волині у рамках розслідування кримінального провадження за ознаками частини 1 статті 212 Кримінального кодексу України обґрунтовано довели причетність посадовців підприємства до сумнівних оборудок з державою.

Матеріал взято на сайті www.volynnews.com