Кулуарна помста: Порплицю звільнили

Досвідченого і висококваліфікованого юриста Віктора Порплицю 23 серпня звільнили з ДП “Волиньвугілля”. Звільнили тупо й мстиво.

Офіційне формулювання – за порушення трудової дисципліни. Неофіційне – надто вже заважав місцевим вугільним бонзам. На думку РАДАРА, це банальна і підла помста за принципову позицію начальника юрвідділу та за його профспілкову активність.

Саме Порплиця разом із донедавнім керівником ДП Валентином Кисельовим виявив кричущі факти дерибану на “Бужанській” і намагався зупинити тіньові схеми відвантаження чорного золота.

Саме Порплицю вважають мозковим центром незалежної первинки, що діє на шахті “Бужанська”. Ця первинка – ініціатор численних акцій протесту, пікетувань, а головне – перевірок і ревізій на ДП, внаслідок яких відкриваються кримінальні справи…

216b2201f13d

Віктор Зіновійович – член профкому первинної організації НПГУ. Без погодження з профспілкою звільнити його не могли – це порушення закону.

Однак звільнили. Дуже вже допік спокійний і толерантний, але зубатий юрист керманичам держпідприємства, яке з легкої руки автора цих рядків дедалі частіше називають “Волиньбезвугілля”.

Колись, пам’ятаю, так само мстиво ліпили догани мені в редакції міської газети. Те саме формулювання, класика жанру: порушення трудової дисципліни. Мої колеги, що брали участь у санкціонованій “батьками міста” паперовій розправі, потім довго уникали дивитися мені в очі.

Як дивитимуться Порплиці у вічі “провідний юрисконсульт” Михайло Борсук (син), Валерій Хмельницький, Микола Пиріг  та інші причетні до звільнення начальника юрвідділу?

Поза сумнівом, Порплиця оскаржить своє звільнення у суді й доведе, що з ним вчинили незаконно. Його звільняли вже двічі, двічі він поновлювався через суд.

І що, провідному юрисконсульту Борсуку винесуть тоді догану за неправомірні дії, створять цілу комісію з розслідування обставин звільнення Порплиці, як створили щодо Парфенюка і Сліпецького?

Хто забув, нагадаю: кілька місяців тому шахтарі дружно й масово домагалися звільнення Сліпецького, Парфенюка, Хмельницького, Борсука-юриста та інших достойників, до яких не мають довіри.

Двоє написали-таки заяви на звільнення, але потім заявили у суді, що зробили це під тиском, і поновились на посадах. А винним начальство зробило… Порплицю.

В.Порплиця

Сьогодні в Нововолинському міському суді Віктор Зіновійович оскаржував одну з доган, які йому оголосили. Коли подавав позов, іще не знав, що невдовзі його звільнять – на підставі цих доган, висмоктаних із керівного пальця.

РАДАР зичить Порплиці перемоги. Ну, має ж перемагати здоровий глузд, компетентність і принциповість! Щоб “Волиньвугілля” остаточно не перетворилось на “Волиньбезклепки”.

І про хороше. Увесь профком незалежницької первинки, до якої належить Порплиця, прийшов сьогодні у суд підтримати свого активіста.

Справу розглядає Орися Ференс-Піжук.

РАДАР тримає кулаки за толкового і принципового юриста, який допоміг сотням нововолинських гірників.

1 +

2+

3+

4+

Матеріал взято на сайті  radar.in.ua