На кожного шахтаря по три силовики: деталі з акцій протесту нововолинських шахтарів у Києві

Три автобуси з нововолинськими шахтарями сьогодні, 23-го грудня, прибули в Київ о п’ятій годині ранку. Гірники розпочали акцію протесту під Верховною Радою України.

У Верховній Раді попередньо підготувалися до приїзду працівників вугільної галузі: біля приміщення стоїть порядку 50-ти автобусів і спецмашин з силовиками. “Їх у два рази більше, ніж шахтарів”, – повідомив присутній на акції голова профспілки шахти №1 “Нововолинська” Анатолій Мухомеджанов.

Шахтарі планують йти до Кабміну та Міністерства енергетики. До мітингувальників виходили депутати Верховної Ради Ігор Гузь та Михайло Бондар. Завтра, 24-го грудня, буде розгляд бюджету на 2016 рік. Не виключено, що політики, які відстоюють інтереси гірників, блокуватимуть трибуну і вимагатимуть, щоб в бюджет вклали кошти на шахти.

“Я сказав, що працівникам вугільного підприємства №1 не платиться заробітна плата, хоча ми перейшли в третю групу і нас запевняли, що будемо гарантовано її отримувати. Приїхало порядку 150 чоловік з Волині – спільно “червона” з Незалежною профспілкою гірників України. Є представники усіх нововолинських копалень. Плакати, прапори, вимоги, виступи… Ми чекали 9-ї години, щоб розпочати акцію. Я вірю, що це принесе результат. Скажу чесно: на кожного шахтаря тут по три правоохоронця”, – розповів Анатолій Мухомеджанов.

Підтримати акцію протесту прибули гірники з різних регіонів України.