Профспілка гірників подала до суду на ДП “Волиньвугілля” та в.о. гендиректора

Підставою для позову стали відмови у наданні шахтарям інформації про господарську діяльність підприємства.

“Попередні перевірки діяльності ДП “Волиньвугілля” виявили порушення на майже 50 мільйонів гривень , – заявив Богдан Макарчук, голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України відокремленого підрозділу “Шахта “Бужанська”, –  Ми вважаємо, що розкрадання може продовжуватися і при нинішньому некомпетентному керівництві. Аби це перевірити – запросили відповідні документи. Та нам їх, в порушення закону, не надали. Значить є що приховувати!  Окрім цього до нас знову надходить інформація про нові системи “відкатів” та закупівлі продукції за завищеними цінами.”

Зокрема, у позові йдеться про те, що профспілка звернулася до тимчасового в.о. гендиректора Олександра Зоріна з письмовою заявою про надання копій журналів реєстрації договорів та самих договорів за період з 01.09.16р. по даний час. Натомість гірникам відмовили у задоволенні заявлених вимог, мотивуючи тим, що в обов’язки профспілкової організації не входить перевірка господарської діяльності підприємства, а ст.13.1 Закону забороняє втручатися у діяльність організацій роботодавців, їх об’єднань. Відмовили шахтарям і у інформації про надання списку дебіторів підприємства станом на 17.10.16р. та інформації з підтверджуючими документами про проведену роботу з погашення дебіторської заборгованості за період з 01.09.16р. по даний час.

Профспілчани вважають усі відмови незаконними і посилаються на Конституцію України, низку законів та Європейську соціальну хартію.

Згідно ухвали Нововолинського міського суду від 30 грудня 2016 року, позовну заяву прийнято і відкрито провадження №2/165/907/16  у справі № 165/2608/16-ц.

На досудове засідання 30 січня 2017 року ані виконуючий обов’язки генерального директора ДП “Волиньвугілля” Олександр Зорін, ані юрист Михайло Малогрош не з’явилися.  Мотивували це відпусткою, яку раптово на 5 днів надали працівнику юрвідділу держпідприємства. Зважаючи на те, що повідомлені про засідання дані особи були ще на початку січня, а наказ про відпустку був підписаний 27 січня (за 3 дні до засідання), є підстави вважати, ніби таким чином керівництво держпідприємства намагається затягти судовий процес.

На наступне засідання до зали суду профспілчани запрошують представників преси, аби донести широку загалу інформацію про те, як саме витрачають кошти на ДП “Волиньвугілля” і чи готові про це розповісти його керівники.