Шахтарі “Бужанки” призупиняють акції протесту

Зустрівшись з головою Волинської ОДА Володимиром Гунчиком і отримавши запевнення з міністерства щодо погашення заборгованості по зарплаті, гірники шахти “Бужанська” призупинили акції протесту під землею.

Як ми повідомляли раніше, 26 листопада працівники шахти «Бужанська» розпочали свої акції протесту, не виїжджаючи з шахти на поверхню.

З метою врегулювання конфлікту 28 листопада року головою ОДА Володимиром Гунчиком була ініційована зустріч з профспілковими лідерами шахти. З числа запрошених на зустріч до Луцька прибули лише представники профспілки «НЕЗАЛЕЖНА» Руслан Соловйов та Віктор Порплиця на чолі з головою профспілки Богданом Макарчуком.

На зустрічі були обговорені питання не тільки погашення заборгованості по заробітній платі, а й причини виникнення такої заборгованості, зокрема бездарне керівництво підприємством «Волиньвугілля» Олександром Зоріним, а саме:

розкрадання вугілля;

розкрадання коштів підприємства, які могли бути використані на виплату заробітної плати та закупівлю обладнання;

відсутність елементарних умов безпеки праці;

перешкоджання законній діяльності профспілки;

розправи над громадськими та профспілковими діячами.

В ході перемовин з гірниками Володимир Гунчик зателефонував до в.о. Міністра енергетики та вугільної промисловості України Галини Карп. З Києва ми отримали запевнення, що заборгованість по заробітній платі нашим працівникам буде повністю погашено до 8 грудня.

Провівши аналіз усіх піднятих питань, учасники перемовин визначили можливі умови припинення акцій протесту, а саме :

1)            припинення акції протесту та повернення до звичайного режиму роботи з 29 листопада;

2)            повне погашення заборгованості по заробітній платі працівникам до 8 грудня;

3)            до 6 грудня 2017 року ініціювання головою ОДА В.Гунчиком через ЗМІ та до Міністра енергетики та вугільної промисловості України питання щодо негайного зняття з посади керівника ДП «Волиньвугілля» Олександра Зоріна ;

4)            негайна перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства ДП “Волиньвугілля” та шахти «Бужанська» ;

5)            розслідування злочинів проти профспілок та громадських активістів;

6)            проведення робочої зустрічі голови Волинської ОДА В.Гунчиком з працівниками шахти «Бужанська» на території шахти «Бужанська» до 13 грудня.

Сьогодні Богдан Макарчук, Руслан Соловйов та Віктор Порплиця опустились в шахту до протестувальників, де на розгляд останніх було винесено досягнуті з головою ОДА домовленості. В ході тривалих обговорень шахтарями було прийнято рішення призупинити акції протесту на умовах досягнутих домовленостей. А тому починаючи з 3-ї зміни шахта запрацювала в штатному режимі.

Сподіваємось, що такий розвиток подій стабілізує ситуацію на підприємстві та оздоровить його економічний стан.