Ви думаєте, ми не розуміємо, куди ділось вугілля ?…

З такими словами звернувся міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик 21.09.2017 року до очільника ДП «Волиньвугілля» О.Зоріна на Колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості (м.Київ), оцінивши той факт, що згідно статистичних даних на вугільних складах шахти «Бужанська» було накопичено вугілля з зольністю 40%, а при фактичному відвантаженні зола вже склала 52% (!).

Поряд з цим І.Насалик відзначив позитивну роботу ДП «Львіввугілля», де вже задекларована беззбиткова діяльність підприємства і на сьогодні за рахунок додатково отриманих коштів розглядається питання підняття розміру заробітної плати працівникам даного підприємства на 20 відсотків.

Знаковим досягненнями Міністерства слід відзначити збільшення ціни однієї тони вугілля з 1200 грн. до 2200 грн., що значно покращило фінансово-економічне становище галузі.

Зокрема Міністром І.Насаликом черговий раз було гарантовано використання зароблених підприємствами коштів на свої потреби.

Пріоритетним та першочерговим завданням І.Насалик вважає виведення діяльності вугільних підприємств на беззбиткову діяльність, а тому кожному з присутніх генеральних директорів довелось звітувати по даному питанню з визначенням чітких умов та термінів виконання цього завдання.

Присутній на Колегії Міністерства голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, котрий постійно переймається шахтарськими питаннями, оцінив роботу О.Зоріна як незадовільну, оскільки ситуація на шахтах Волині погіршилась, жодних задекларованих О.Зоріним змін не відбулося. Поряд з тим головою ОДА було зроблено акцент на добудові шахти № 10, що в свою чергу забезпечить робочі місця шахтарям відпрацьованих копалень.

В роботі Колегії та у переговорах зі спеціалістами Міністерства взяли участь представники ППО ВП ДП ВВ «НЕЗАЛЕЖНА»  (зліва направо) Р.Крась, В.Порплиця, Р.Соловйов, Б.Макарчук, які в додаток до оцінки І.Насаликом та В.Гунчиком діяльності ДП «Волиньвугілля», зокрема О.Зоріна, передали Міністру інформаційний лист Нововолинської поліції щодо кримінальних правопорушень на вугільних підприємствах Волині.