Візит до Міненерговугілля

Добре розуміємо, що далеко не всіх чиновників влаштовує те, що у Нововолинську все ж таки активно діє дійсно НЕЗАЛЕЖНА профспілкова організація шахти «Бужанська». До яких тільки методів вони не вдаються, яби якщо не заборонити, то хоча б замінити тут керівника Богдана Макарчука, який не мовчить, а ріже правду-матінку просто у вічі, але нічого вдіяти не можуть.

Продовжуючи свою конструктивну роботу, а дорогу до Києва ми знаємо, делегація у складі Богдана Макарчука, Руслана Крася, Володимира Тимошука та Віктора Порплиці вирушила до столиці.

У середу 3 серпня нам вдалося поспілкуватися із заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолієм Корзуном, обговоривши ряд важливих питань, зокрема проблематики і перспективи діяльності ДП «Волиньвугілля» і шахти «Бужанська», а ще досягти згоди щодо нашої участі у робочій нараді Міністра Ігора Насалика, на якій, крім представників робочих колективів, був і голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. Інформацію з цієї зустрічі уже встигли вмістити журналісти Інтернет-видання «Буг», звичайно не наголосивши на важливих моментах, а лише черговий раз, як кажуть у народі, безпідставно «вкусити» нашу профспілку.

Краще пояснили б, чому Ігор Гузь, якого ми обрали, мовчки одобрив та проголосував за бюджет, у якому не передбачо жодної копійки на підтримку шахт, в тому числі Волинських. Чи, можливо, він стоїть поряд з тими, хто хоче наші шахти закрити?

Повертаючись до змісту робочої наради з Ігорем Насаликом, слід зазначити головне, про що йшлося тут, – фінансування вугільної галузі. Ігор Насалик підтвердив, що заплановані 200 млн. грн. для погашення заборгованості шахтарям по зарплаті надійдуть найближчим часом в усі трудові колективи. Тоді буде закрито виплати по травень 2016 року включно. Ще 250 млн. грн. планується для цієї ж мети, які надійдуть до Дня шахтаря.

До речі, Ігор Насалик представив присутнів свого першого заступника Галину Василівну Карп. Він наголосив, що сьогодні уже повністю вирішено питання щодо реалізації видобутого вугілля. У Міністерстві уже розроблено проект-план заходів щодо перспективи розвитку кожної шахти, які отримають керівники копалень та профспілки для внесення своїх пропозицій і подальшого погодження цих заходів. До речі, дещо зросла з 1 серпня ц.р. базова ціна на вугілля і нині вона складає 1370 гривень за тону. При цьому Міністр наголосив, що це підвищення ніяким чином не вплине на на тарифи енергоносіїв.

Як «мінус» Ігор Насалик відмітив те, що у держбюджеті на цей рік не передбачені кошти на підтримку вугільної галузі. Тому за ініціативою Міністерства в профільному комітеті Верховної Ради вже погоджено питання щодо внесення змін до держбюджету з метою виділення таких коштів. Водночас Міністерство для оперативного вирішення нагальних проблем вугільної галузі, в першу чергу виплата заробітної плати, ініціює перед Прем’єр-Міністром Володимиром Гройсманом створення робочої групи за участю представників Кабміну, Міненерговугілля та Мінфіну.

Розмова була справді всесторонньою і зацікавленою, що вселяє надію у зміни на краще для гірників усієї України і Волині зокрема.